Kalendarz 2019

17 grudnia – Toruń, Aula I Liceum Ogólnokształcącego
Prezentacja wystaw wirtualnych przygotowanych przez uczniów z Gdyni, Katowic, Kozienic, Poznania, Torunia, Warszawy. (K. Berak, P. Kożurno, M. Masłowska, M. Śliwińska, M. Wieczorek

13 grudnia – Jarosław, Centrum Kultury i Promocji
Prezentacja wystaw wirtualnych przygotowanych przez uczniów z Jarosławia, Lublina, Łańcuta, Kielc, Rzeszowa (P. Kożurno, M. Masłowska, M. Śliwińska)

Listopad – grudzień
Warsztaty dla uczniów wybitnie uzdolnionych ze szkół średnich w: Bodzentynie (Liceum im. Józefa Szermentowskiego), Gdyni (V LO im. płk Stanisława Dąbka), Jarosławiu (Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych), Katowicach (X LO im. Ignacego J. Paderewskiego), Kielcach (I LO im. Stefana Żeromskiego), Kozienicach (I LO im. Stefana Czarnieckiego), Łańcucie (I LO im. Henryka Sienkiewicza), Lublinie (Zespół Szkół Ekonomicznych im. Vetterów), Olkuszu (I LO im. Kazimierza Wielkiego), Poznaniu (Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego), Pszczelej Woli (Zespół Szkół Rolniczych), Rzeszowie (Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie), Toruniu (I Liceum Ogólnokształcące) Warszawie (XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika).Projekt dofinansowany przez MEN, Urząd Miasta Lublina, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Urząd Miasta Poznania. (P. Kożurno, M. Śliwińska, M. Wieczorek, A. Klugowska)

11 października – Amsterdam, Europeana
Warsztaty eksperckie związane z testowaniem Pro-Europeany (Piotr Kożurno)

Wrzesień – październik
Warsztaty dla uczniów wybitnie uzdolnionych ze szkół średnich w: Bodzentynie (Liceum im. Józefa Szermentowskiego), Gdyni (V LO im. płk Stanisława Dąbka), Katowicach (X LO im. Ignacego J. Paderewskiego), Kozienicach (I LO im. Stefana Czarnieckiego), Lublinie (Zespół Szkół Ekonomicznych im. Vetterów), Olkuszu (I LO im. Kazimierza Wielkiego), Poznaniu (Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego), Pszczelej Woli (Zespół Szkół Rolniczych), Toruniu (I Liceum Ogólnokształcące) Warszawie (XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika).Projekt dofinansowany przez MEN, Urząd Miasta Lublina, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Urząd Miasta Poznania. (P. Kożurno, M. Śliwińska, M. Wieczorek)

12 sierpnia - Berlin, Institut für Museumsforschung
Zebranie redakcyjne czasopisma ,,Uncommon Culture" - M. Śliwińska, P. Kożurno

11 sierpnia - Berlin, Institut für Museumsforschung
Zebranie zespołu ds. wystaw wirtualnych ,,Digital exhibition working group" - M. Śliwińska, P. Kożurno

18 lipca - Berlin, Institut für Museumsforschung

16-17 lipca - Berlin, Institut für Museumsforschung
Zebranie redakcyjne czasopisma ,,Uncommon Culture" - M. Śliwińska

Czerwiec – Poznań, Jarosław, Łańcut, Rzeszów, Kielce
Pierwsze warsztaty dla uczniów wybitnie uzdolnionych ze szkół średnich realizujących projekt „Patroni szkół” dofinansowany przez MEN

4 czerwca - Paryż, Ministerstwo Kultury i Komunikacji
Zebranie Rady Stowarzyszenia "Michael Culture", M. Śliwińska

styczeń - publikacja Anny M. Koli "Kształcenie elit społecznych?"
(Kliknij aby pobrać)