Wodyński Łukasz

1352890522zdjecie.jpg

Artysta grafik, malarz

Data urodzenia: 1985 r.

Miejsce urodzenia: Bydgoszcz

Dyplom: 2005 r.

Adres WWW: http://www.wodynski.com.pl


Łukasz Wodyński w 1999 r. rozpoczął naukę w  Państwowym  Liceum  Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy na kierunku grafiki. W 2005 r. obronił dyplom w pracowni Franciszka Otto, aneks do dyplomu z  malarstwa otrzymał w pracowni Tadeusza Hasska. Od 2005 r. kontynuował kształcenie na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu - kierunek malarstwo sztalugowe ze specjalnością malarstwa w architekturze. W 2010 r. obronił z wyróżnieniem - dyplom z malarstwa w pracowni prof. Piotra Klugowskiego, aneks do dyplomu z rysunku w pracowni prof. Krzysztofa Pituły. Jest jednym z założycieli Fundacji Rozwoju i Aktywności Twórczej "Les Artes" (http://www.lesartes.com.pl, od 1 stycznia 2011 do 1 września 2011 Członek Zarządu).
Tworzy wykorzystując zarówno media malarskie i rysunkowe, jak i techniki multimedialne. Realizuje także projekty inerdyscyplinarne stanowiące syntezę teatru, performance oraz sztuk wizualnych, tzw "Live Acts". Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Szwecji oraz Niemczech.
Współpracował z artystami: Jarosławem Pijarowskim, Xavierem Bayle, Jackiem Zielińskim i Leszkiem Goldyszewiczem oraz z muzykami: Jorgosem Skoliasem, Rafałem Iwańskim (X-Navi/HATI), Wojciechem Gałkiem (Videoturisten), Wojciechem Ziębą (Infamis), Bogdanem Raatzem (Question Mark), a także z zespołem Beast of Prey Label.

Nagrody:


2003 – II nagroda w konkursie na temat twórczości Piotra Potworowskiego, Częstochowa
2010 – dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Piotra Klugowskiego


Zobacz także:

do góry