OFERTA

 

AKTUALNO¦CI

 

O NAS

 

BIURO INFORMACJI
O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH

 

WYDAWNICTWO

 

PROJEKTY EUROPEJSKIE

 

WIECZORY EUROPEJSKIE
Rada Programowa
Kalendarz imprez
Współpraca

 

BIESŁAN

 

ARCHIWUM 1997-2001

 

SZKOLENIA i KURSY

 

INFORMATOR TWÓRCY KULTURY TORUNIA

 

BIBLIOTEKA KOLEKCJI PRYWATNYCH

 

UNCOMMON CULTURE

 

MEDIA O NAS

 

 

XXVIII Wieczór Europejski

"Medycyna estetyczna - interdyscyplinarna propozycja dla świadomego pacjenta"

czas:
28 kwietnia 2009 roku, godz. 17

miejsce:
Towarzystwo Naukowe w Toruniu, Sala Kolumnowa

uczestnicy:

  • dr Artur Markowski

temat:
Medycyna estetyczna - interdyscyplinarna propozycja dla świadomego pacjenta

organizator:
Międzynarodowe Centrum Zarz±dzania Informacj± (ICIMSS)

We wtorkowe popołudnie, 28 kwietnia 2009 r. odbyła się kolejna Debata Brukselska w ramach XXVIII Wieczoru Europejskiego, poświęcona medycynie estetycznej. Wieczór nosił tytuł "Medycyna estetyczna - interdyscyplinarna propozycja dla świadomego pacjenta". Gościem Wieczoru był dr Artur Markowski, zaś Wieczór poprowadziła Małgorzata Masłowska.

Tegoroczne debaty nawiązują do tematyki debat brukselskich zaplanowanych w Europejskim Roku Innowacji i Kreatywności. Debata XXVIII Wieczoru dotyczyła innowacji i kreatywności w zdrowiu. Hasło zdrowie przywodzi na myśl medycynę, ta jest i musi być twórcza, nowoczesna, innowacyjna, kreatywna. Z dziedziny medycyny najbardziej spektakularne, bo "widoczne gołym okiem" osiągnięcia ma medycyna estetyczna. Dr Markowski zaproszony do udziału w Wieczorze Europejskim jest specjalistą w swojej dziedzinie, członkiem polskiego i europejskiego stowarzyszenia lekarzy dermatologów estetycznych oraz polskiego i europejskiego stowarzyszenia medycyny przeciwstarzeniowej. Jest też pionierem wielu niestandardowych metod leczenia skóry oraz jej rewitalizacji. W swoim wystąpieniu dr Markowski przedstawił i zilustrował zdjęciami nie tylko metody leczenia, odmładzania czy upiększania skóry, ale przedstawił też wszystkie zagrożenia związane z ewentualnymi zabiegami oraz zależność zdrowego wyglądu skóry od ogólnej kondycji człowieka, jego właściwej diety - w myśl zasady "jesteś tym, co jesz". Człowiek może i powinien korzystać z dobrodziejstw współczesnej i nowoczesnej medycyny estetycznej, musi jednak być pacjentem w pełni świadomym, także rozmaitych, nieprzewidzianych i nieprzewidywalnych powikłań. Goście Wieczoru, w zdecydowanej większości kobiety, z ogromną uwagą i zainteresowaniem słuchali prelegenta.

Debata uatrakcyjniona została występem Anny Magalskiej - Milczarczyk, aktorki Teatru im. Wiliama Horzycy, która, nawiązując do tematu Wieczoru, swój recital zatytułowała "Chemia miłości". Artystce akompaniował Leszek Miliński.

Małgorzata Masłowska wita zgromadzonych gości Publiczność wieczoru

 

 

Publiczność Wieczoru Recital Anny Magalskiej - Milczarczyk

 

 

Dr Artur Markowski podczas prezentacji Publiczność Wieczoru

 

 

Dr Artur Markowski Dr Artur Markowski

 

 

 

 

Pocz±tek strony