Kalendarz na rok 2005

16 grudnia, Cafe Europa w Dworze Artusa w Toruniu
Współorganizacja debaty pn. "Toruń w Unii Europejskiej - dziś i jutro" (Andrzej Horniak, Luiza Czarnota, Dominik Wyrzykowski)

15 grudnia, Wydział Rozwoju i Projektów Europejskich Urządu Miasta Torunia
Ocenianie prac uczniów szkół ponadgimnazjalnych w konkursie literacko-plastycznym pt. "Toruń w Unii Europejskiej - dziś i jutro" (Grażyna Zielińska, Luiza Czarnota)

14-17 grudnia, Leuven (Belgia)
Uzgodnienia metodologiczne z projektu Euridice (Maria Śliwińska, Sebastian Michałek)

3 grudnia, Dwór Mieszczański w Toruniu, godz. 12.00
Spotkanie organizacyjne z dziećmi i rodzicami grupy roboczej projektu eMapss.com

2 grudnia, Pułtusk
Konferencja projektu ATVN-EU-GP
Prezentacja pt.: Materiały zalecane przez UE dla nauczycieli prowadzących kursy nauczania na odległość (Maria Śliwińska)

26 listopada, Dwór Mieszczański w Toruniu, godz. 10.00
Casting dla dzieci: Tworzymy edukacyjną grę komputerową (projekt e.Mapss.com)

21 listopada, Nakło nad Notecią
II Powiatowe Forum Społeczno-Gospodarcze, Prezentacja oferty Biura Informacji o Funduszach Europejskich (Andrzej Horniak)

14-18 listopada, Bristol (UK)
konferencje projektów Michael oraz Minerva (Maria Śliwińska)

28 października, godz. 16.00, siedziba Towarzystwa Naukowego w Toruniu
XIV Wieczór Europejski organizowany w ramach V Dnii Austrii w Toruniu. Relacja i zdjęcia z Wieczoru

2-5 października, Praga
Spotkanie partnerów projektu eMapps.com (Maria Śliwińska, Sebastian Michałek, Arkadiusz Wyrzykowski)

26 sierpnia, Warszawa, Pałac Raczyńskich - siedziba Archiwum Głównego Akt Dawnych
Spotkanie organizacyjne rozpoczynające realizację projektu Euridice (Maria Śliwińska, Sebastian Michałek, Piotr Ryszewski)

21 lipca, Hotel "Filmar" w Toruniu
Spotkanie w sprawie programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w ramach akcji "Przejrzysta Polska" (Andrzej Horniak)

12 lipca, Luxemburg
Negocjacje projektu europejskiego eMapps (Maria Śliwińska)

7 lipca - Wizyta dzieci z Biesłanu
(Współpraca z Caritas - Gdańsk) spotkanie z dziećmi ze Szkolnych Klubów Europejskich, wspierających akcję "Kartka z Biesłanu". Sprawozdanie

28 czerwca, godz. 19:00 Dwór Mieszczański, Toruń, ul. Przedzamcze 2/4
Spotkanie towarzyskie

14 czerwca, Warszawa: Ambasada Amerykańska
Udział w promocji książki Leonarda Kniffel'a, (redaktora American Libraries): "A Polish Son in the Motherland: An American's Journey Home" (Maria Śliwińska)

4 czerwca, Toruń
Dwór Mieszczański Podmurna 4/6: Walne Zebranie ICIMSS. Sprawozdania za rok 2003 i 2004.

maj
Poseł Parlamentu Europejskiego Tadeusz Zwiefka objął swoim patronatem cykl Wieczorów Europejskich realizowanych przez Stowarzyszenie.

20 maja, godz. 17:00, siedziba Towarzystwa Naukowego w Toruniu, ul. Wysoka 16
Wieczór Europejski pt. ,,Demokracja a wybory na Wschodzie (Mołdawia, Rosja, Ukraina)" z udziałem posła PE Tadeusza Zwiefki, prof. Romana Bäckera oraz Dominika Antonowicza, Michała Jakubaszka (obserwatorów wyborów na Ukrainie). Relacja i zdjęcia z Wieczoru

17 maja, Poznań
Seminarium projektu MINERVA: Poznań, ul. Wieniawskiego 17/19 (Ośrodek Nauki sala 311) Współpraca archiwów, bibliotek, muzeów w tworzeniu polskich zasobów europejskiego portalu kultury

9 maja, Warszawa
Obchody Dnia Europy organizowane przez Prezesa Rady Ministrów (Maria Śliwińska, Andrzej Horniak; krótkie sprawozdanie).

7-10 kwietnia, Londyn
Spotkanie koordynatorów projektu TRAINING ON STAGE (Luiza Czarnota)

8 lutego, Bruksela
Komisja Europejska: negocjacje kontraktu projektu EURIDICE (Maria Śliwińska)

4 lutego, Rzym
Spotkanie ekspertów projektu MINERVA. Temat: Koordynacja dygitalizacji - możliwości łączenia głównych działań w Europie.

3 lutego, Luxemburg, Komisja Europejska
Dyskusja na temat przyszłości działań w zakresie koordynacji dygitalizacji. (Maria Śliwińska)

1 lutego, Warszawa, Państwowe Muzeum Archeologiczne
(współorganizator)