OFERTA

 

AKTUALNOŚCI

 

O NAS
Zarząd
Pracownicy
Rada Międzynarodowa
Członkowie
Współpracowali
    Małgorzata Baka-Theis
    Katarzyna Bohr
    Paulina Bolinowska
    Agnieszka Chwedkowska
    Anna Cyrklaff
    Luiza Czarnota
    Agnieszka Gajewska
    Andrzej Horniak
    Łukasz Konieczny
    Adam Kola
    Anna Kola
    Joanna Poboży
    Monika Rolle
    Piotr Ryszewski
    Sławomir Sędziak
    Marta Skonieczna
    Renata Sutkowska
    Marta Tybura
    Przemysław Waszak
    Renata Wypij
    Arkadiusz Wyrzykowski
    Piotr Ziarek

 

BIURO INFORMACJI
O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH

 

WYDAWNICTWO

 

PROJEKTY EUROPEJSKIE

 

WIECZORY EUROPEJSKIE

 

BIESŁAN

 

ARCHIWUM 1997-2001

 

SZKOLENIA i KURSY

 

INFORMATOR TWÓRCY KULTURY TORUNIA

 

BIBLIOTEKA KOLEKCJI PRYWATNYCH

 

UNCOMMON CULTURE

 

MEDIA O NAS

 

 


Adam Kola
Adam KolaAdam F. Kola, w ICIMSS kierownik nowopowstałego Działu Edukacji i Szkoleń. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Studia w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na kierunku Stosunki Międzykulturowe w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Kursy, stypendia naukowe, staże badawcze i kwerendy biblioteczne m.in. w Pradze i Czeskich Budziejowicach (Czechy), Lublanie (Słowenia) i Chorwacji.

Slawista, kulturoznawca: zainteresowania naukowe skupiają się na – ujmowanych z perspektywy komparatystycznej i kulturalistycznej – słowiańskiej myśli społeczno-politycznej, Bałkanach, współczesnej filozofii kultury (m.in. etyce interpretacji), a także na mechanizmach funkcjonowania nauki (przede wszystkim literaturoznawstwa). Autor książki Słowianofilstwo czeskie i rosyjskie w ujęciu porównawczym (Łódź 2004), redaktor (wspólnie z Andrzejem Szahajem) tomu Filozofia i etyka interpretacji (Kraków 2007), artykułów (w języku polskim, czeskim i rosyjskim) m.in. w "Tekstach Drugich" i "Przeglądzie Politycznym", i in.

Interesuje się Azją (Południowo-) Wschodnią (zwłaszcza Chinami, w których był trzykrotnie, w latach 2002, 2004 oraz – wspólnie z Żoną Anią – w 2008).

Członek Forum Humanistycznego (www.forhum.umk.pl). W roku 2006 Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisibile w Warszawie (www.ci.edu.pl), w kolejnych latach Sekretarz Komisji Rekrutacyjnej oraz Członek Komisji Grantowej (środki przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej w ramach programu Partnerzy) tegoż stowarzyszenia. Członek Zarządu stowarzyszenia Przez Europę. Stowarzyszenie Propagujące Kulturową Integrację Europy działającego w Toruniu.

 

 

Początek strony